VIDÉKBAJNOK a Fót Sportegyesület gyermek fiú kardcsapata!

2023.10.10.

VIDÉKBAJNOK  a Fót Sportegyesület gyermek fiú kardcsapata!

2023. október 8-án Gödöllőn került megrendezésre az idei Utánpólás Kard Vidékbajnokság, amelyen egyéniben és csapatban is nevezhettek a vidéki egyesületek, vívóklubok.

A FÓT SE Vívószakosztálya a fiúk között egyéniben – gyermek, újonc és serdülő korosztályban –  valamint csapatban – gyermek korosztályban – nevezett.

Az egyéni versenyen a gyermek korosztályban a közel 50 fős létszámból a mezőny első felében végzett mind a 6 kardvívónk, hárman közülük a nyolcas döntőbe is bekerültek, ahol

• Csiffáry Vazul Kund 3. helyezést;
  • Csiki Benedek 5. helyezést;
  • Kiss Bence 7. helyezést ért el.
  • Szakács Kovács-Bercel, Erős Ágost, Krizsó Botond legfiatalabb kardvívóink a 18-22. hely között végeztek.

Újonc korosztályban Néveri Bence kardozónk indult, aki 8. helyezést ért el a versenyen.

Serdülő korosztályban Duray Dominik kardozónk nyakába került a 6. helyért járó érem.

Az egyéni versenyek után következett a csapatverseny, ahol nyolc vidéki csapat indult.

A szép egyéni teljesítmény alapján a fiúkat csapatban  az első helyre rangsorolták, ennek alapján a 8. helyen kiemelt Nyíregyháza vívóival kezdtünk, aminek végeredménye  45/15-ös  nagyarányú győzelem lett.

A következő ellenfél a döntőbe jutásért  a Nagykanizsa csapata volt, ők már jobban megizzasztották a srácokat, de a 45/36 -os eredmény önmagáért beszél.

A döntőben végül  a jelenleg regnáló és nagy múlttal rendelkező magyar bajnok Törökbálint csapatával mértük össze erőnket, amikor is magabiztos vívással és 8 találat különbséggel győzedelmeskedtünk fölöttük.

Az összecsapást egy 5 /0  Csiffáry Kund győzelem indított el, ami után a 6-8 különbségű vezetést végig megtartották fiaink, a vége 45/37 lett a Fót SE javára.

A csapatversenyen kiemelendő Kund vívása, aki a  három aszóban mindösszesen 3 találatot kapott.

A csapat tagjai :

• Csiffáry Vazul Kund
  • Csiki Benedek
  • Kiss Bence
  • Szakács- Kovács Bercel

Csodás egyéni és aranyosan csillogó csapateredménnyel zártuk az idei Vidékbajonkságot!

Szívből gratulálunk minden versenyzőnek és edzőiknek!

A szülőknek pedig hálás szívvel köszönjük a támogatást és a bizalmat! A munka tovább folytatódik, nagy tervekkel és célokkal – alázattal, de önbizalommal telve!

Csatlakozz hozzánk! Hajrá Aranypenge Vívás!