XI.Final 24 kézilabda döntő a Phoenix Városi Sportcsarnokban!

2023.05.23.
Írta: Fót SE

Döntőre készülj!

Ami a férfi I. osztályban a nagy izgalmakat tartogató Veresegyház – Domony, illetve a jóval simább Kőrösi – Bugyi párharcokkal kezdődött; az az elmúlt hétvégén további hat párharc visszavágóival lezárult: kialakult a május 27-ei fóti Final24 döntőinek párosítása. Egy munkás idény után már csak a koronát kell feltenni az egész éves teljesítményre – lássuk, mely csapatoknak lesz erre esélye, vagyis kik jutottak a fináléba!
A női I. osztályban a Mogyoródi KSK és a VSK Tököl egyaránt kettős győzelemmel jutott tovább; előbbi az Alsónémedi SE (28:27, 28:21), utóbbi pedig a Solymári SC (33:27, 36:26) ellen.
A női II. osztályban „egy sima – egy fordított” a felállás. A VS Dunakeszi II. oda-vissza magabiztosan legyőzte az Inárcs-Örkény KC II-t (35:27, 35:28); annál több izgalmat tartogatott viszont a másik párharc a Veresegyház VSK és a Balassa SE Balassagyarmat együttesei között. Az első találkozón hazai pályán 6 gólos előnyt (29:23) szereztek a veresiek; és a visszavágó első félideje után még inkább úgy tűnt, nem marad nyitott kérdés a párharc záró harminc percére (16:9 volt ekkor az állás a javukra). Ám a szünet után nem sokon múlt, hogy csodát tegyenek a szinte extázisban kézilabdázó gyarmatiak: 11 góllal, 20:9(!)-re nyerték ezt a játékrészt; ám 29:25-ös sikerük összességében kevésnek bizonyult.
A férfi II. osztályban az Aranyszarvas SE-Tápiószele szintén kettős győzelemmel múlta felül a Kőrösi KDSE II együttesét (35:25, 35:33), míg a másik párharcban a Váci FKA II. hazai pályán szerzett 26:23-as előnyét idegenbeli döntetlennel (26:26) megőrizve múlta felül a Csömör KSK II-t.
Kérjük vegyétek figyelembe, hogy a csapatokkal érkező szurkolók elsőbbséget élveznek a sportcsarnokban való bejutásnál!
Ha szeretnétek szurkolni a győzelemért küzdő csapatoknak a délelőtti mérkőzéseket ajánljuk figyelmetekbe 10:00 és 13:00 óra között! Kiváló egésznapos családi program! Ne hagyjátok ki!
Kedvcsinálónak addig is itt hagyjuk Nektek a tavalyi év összefoglaló videóját, amit a következő linkre kattintva tudtok megtekinteni:
Az eseményre jelentkezeni a következő linkre kattintva lehet:
https://www.facebook.com/events/215310177902008
Mindezek után következzen az idei Final24 mérkőzésprogramja:
10:00 Női II. osztály: VS Dunakeszi II. – Veresegyház VSK
13:00 Férfi II. osztály: Aranyszarvas SE-Tápiószele – Váci FKA II.
16:00 Női I. osztály: VSK Tököl – Mogyoródi KSK
19:00 Férfi I. osztály: Kőrösi KDSE-Treff 99 – Veresegyház VSK
Ezúttal sem lesz tehát hiány küzdelemben és izgalomban, úgyhogy jó szívvel ajánljuk mindenkinek: május 27-én válassza programként a XI. Final24-et Fóton! 🙂
Lehetőleg érkezettek a helyszínre gyalogosan vagy kerékpárral!

Hajrá Fót!

Fót Sportegyesülez 2020 © Minden jog fenntartva