Hétvégén a karatésainktól volt hangos a Fáy iskola tornaterme!

2023.02.06.
Írta: Fót SE

Február 4.-én, szombaton zajlott le a Fót S.E. és a Nihon Újpalotai Sportegyesület közös rendezésében az a harcművészeti sportnap, melyen egy házibajnokság keretében a karatés sportolók mérhették össze tudásukat. A helyszín a fóti Fáy András Általános Iskola volt. A sportnap idén is a felhozó mérkőzések szerepét töltötte be, hiszen a hónap végén a Budapest Bajnoksággal megkezdődik a tavaszi versenyszezon. Az egész napos rendezvényen 93 sportoló vett részt, a leadott 239 nevezés összesen 7 kategóriában oszlott meg. A program elsősorban a tavaly őszi sportágválasztó után karatézni kezdett kisgyermekeknek szerveződött, illetve azoknak a sportolóknak, akik még nem, vagy csak nagyon ritkán járnak el versenyezni. A rendezvénnyel a versenyzés és annak körülményei lettek megismertetve az utánpótlás korúakkal, illetve kedvcsináló volt a tavaszi karate rendezvények gyermek kategóriáihoz.

A versenyt követően megtartott övvizsgán 29 sportoló szerzett eggyel magasabb övfokozatot.