Rendkívüli eredményeket értek el karate versenyzőink Skopjéban, Macedóniában!

2023.01.10.
Írta: Fót SE

Fanasztikus eredményeket értek el a Karate szakosztályunk tagjai!

A járványügyi korlátozások miatt 2 év halogatás után 2022 november 12-13.-án Skopjéban, Macedóniában került megrendezésre a F.E.W. (Federations of European Wado-Kai)  47. Wado Európa-bajnoksága. A rendezvényen 17 ország 433 versenyzője 607 nevezést adott le. A magyar válogatott 40 versenyzővel jelentkezett az eseményre, közöttük volt Ernyes Anna, a Garay János Általános Iskola tanulója, aki egyben a FÓT S.E. karate versenyzője is. Anna a tavaszi versenysorozat után már másodszorra került azok közé a sportolók közé, akik bekerülhettek az őszi EB keretbe. Legutóbb 2019-ben kapott helyet a válogatottban. A júliusi rosta után augusztusban kezdte meg a felkészülést. A két és fél hónapos fáradtsággal és verejtékkel teli munka azonban meghozta az eredményt.

A 2 napos rendezvény végére Magyarország 8 arany, 13 ezüst és 21 bronzéremmel az 5. helyen végzett. Ehhez az eredményhez Anna két ezüstéremmel járult hozzá:

 

Ernyes Anna                      12-13 éves lány kata (formagyakorlat)                             II. hely

                                            12-13 éves lány csapatkumite (küzdelem)                          II. hely

 

Ezúton is szeretnénk gratulálni minden versenyzőnek és a felkészítő edzőknek!

Hajrá Fót!

Fót Sportegyesülez 2020 © Minden jog fenntartva