Interjút készítettünk Kassai Hubával

2022.10.19.

Kassai Hubával volt U13-as korosztályú csapatunk játékosával készítettünk interjút, aki az UFC-hez igazolt. Büszkeséggel tölt el bennüket, hogy tőlünk kerülhetett ki egy magasabb szintű klubbhoz játékos. Ezúton is szeretnénk az egyesület nevében is sok sikert kívánni!

Mesélj magadról pár mondatban, hol ismerkedtél meg labdarúgással?

Óvodában kezdtem focizni, egy UTE-s edzővel. Már a kezdetektől nagyon kedveltem a focit, és ez a mai napig így van. Kisgyerekként, még újpesti lakosként, apukámmal is sokat fociztunk, és időnként itt Fóton is kijártunk a kis műfüves pályára.

Mikor kezdtél sportolni a Fót SE labdarúgás szakosztályában?

2020 őszén.

Hogyan fér össze a tanulás a sporttal?

Edzés előtt vagy után elkészítem a leckét, eddig még nem volt ebből gond.

Mi a kedvenc időtöltésed?

Foci, Fortnite, focis videók Youtube-on.

Szoktál-e az edzéseken kívül is gyakorolni?

Időnként igen.

Van-e testvéred? Ő is sportol?

Van egy nővérem, ő szinkronúszott Dunakeszin, viszont felvételizni fog, ezért most abbahagyta. Az öcsém, Nándi szintén a Fót SE-nél focizik.

Ki a kedvenc sportolód, példaképed?

Pogba és Messi.

Szerinted mi a legfontosabb feltétel, hogy sikeres sportoló lehess?

Rengeteg gyakorlás.

Mik a céljaid a labdarúgás terén, mit szeretnél elérni?

A válogatottban játszani, de legalábbis profi szinten.

Hogyan értékelnéd a Fót Sportegyesületnél eltöltött időszakot?

Nagyon szerettem, fájt is a szívem mikor eljöttem. Jó volt a hangulat, az edzőt, Zolit is kedveltem. Jó csapatszellem es együttműködés volt.

Gratulálunk az Újpest FC-hez való igazoláshoz, hogyan fogadtad a klub érdeklődését?

Köszönöm szépen. Izgultam és örültem a lehetőségnek. Szerintem jól fogom érezni magam, szívesen fogadott az edző és az új csapat.

Az egyesület számára nagy büszkeség, hogy egy ilyen tradicionális klubhoz tőlünk került ki játékos. Mit jelent ez számodra, illetve mivel tudott az egyesület ehhez hozzájárulni?

Számomra is nagy büszkeség, és még egyszer köszönöm Sanyi bácsinak a lehetőséget. Az egyetlen egyesület, ahol nagyobb gyerekként fociztam, a Fót SE volt, úgyhogy egyértelműen hozzájárultak ahhoz, hogy ügyesebb legyek, és jobban játsszak csapatban. Szerettem a Fót SE-nél játszani.