Interjú Herjeczki Patrícia kosárlabda edzővel

2021.11.18.

Interjút készítettünk Herjeczki Patrícia kosárlabda edzőnkkel, aki mesélt nekünk korábbi tanulmányairól és jövőbeli terveiről is.

Mesélj kérlek magadról néhány szóban! Mit lehet tudni rólad?

Herjeczki Patríciának vagyok, 21 éves, Testnevelési Egyetem hallgatója és játékosa vagyok, ahol az edzői szakot fogom elvégezni.

Hol kerültél először kapcsolatba a kosárlabdával?

Általános iskola 1. osztályában keresett meg Ibrányi Márta kosárlabda edző és ajánlotta fel, hogy menjek hozzá edzésekre, szerinte tetszene nekem- így is lett.

Milyen szerepet tölt be az életedben a kosárlabda?

A kosárlabda a mindennapjaim része, a legjobb kikapcsolódás játékosként, és remek munka edzőként.

Hol végezted a tanulmányaidat?

Dunakeszire jártam a Széchenyi István Általános Iskolába, Káposztásmegyerre a Babits Mihály Gimnáziumba, jelenleg pedig a Testnevelési Egyetem tanulója vagyok.

Hogyan vált számodra hivatássá a kosárlabda?

Amikor megszerettem a kosárlabdát tudtam, hogy később ezzel szeretnék foglalkozni. Nyáron volt lehetőségem az újpestnél táboroztatni, ők közvetítettek ki Fótra.

Milyen eredményeket értél el?

Sportolóként országos bajnok voltam jelenleg felnőtt másodosztályú csapatban játszom.

Mióta dolgozol az egyesületben?

Szeptember óta dolgozom az egyesületben.

Milyen korosztály számára tartasz edzéseket? Jelenleg hány csapattal dolgoztok együtt?

Előkészítő, azaz 1-2. osztályosoknak, valamint U11-U12 korosztályban tartok edzéseket.

Hogyan épül fel nálad egy edzés?

Sok a játék, próbálom minél élvezetesebbé tenni, megszerettetni a gyerekekkel a sportágat, viszont minden játéknak valamilyen eleme a kosárlabdában elengedhetetlen.

Vannak olyan rendezvények a szezonban, amelyeken terveztek részt venni a csapataitokkal?

Az előkészítő csapattal tervezünk a kosárpalánta programban részt venni.

Mik a terveitek a jövőre tekintve a csapataiddal?

Rövidtávú célom, hogy minél többen megszeressék, és maradjanak ennél a sportágnál. Hosszútávú célom, hogy a lehető legtöbb gyerekből játékost neveljek, és megtanuljanak csapatban gondolkozni, amit a pályán kívül is hasznosítani tudnak.

Mire számíthatnak, akik csatlakozni szeretnének hozzátok?

Jó hangulatú, játékos edzésekre, ahol a jókedv és a fegyelmezettség egyaránt jelen van.

Milyen alapvető felszerelésekre van szüksége azoknak, akik a kosárlabdával szeretnének foglalkozni?

Testnevelés felszerelésre van szükségük, illetve kulacsra.

Mit üzennél azoknak, akik még hezitálnak, hogy elkezdjék a kosárlabdázást?

Mindenkit szeretettel várunk, aki ki szeretné próbálni a kosárlabdát, a jókedv garantált minden edzésen.