Labdás játékok a Boglárka oviban

2021.09.29.
Írta: Fót SE

Sziasztok!

A legkisebb korosztályunk foglalkozásaiból hoztunk számotokra egy kis ízelítőt írásos- és képes beszámoló formájában.
A héten elkezdődtek az Ovis foglakozásaink a Boglárka óvodával kötött együttműködési megállapodásunkat követően. Az intézményben keddi napokon 3 helyszínen tart a Fót Sportegyesülete labdás fejlesztő foglalkozásokat a kicsik számára. Első sorban a labdarúgás, kosárlabda, röplabda, és kézilabda sporteszközökkel való ismerkedés, alap- játékos mozdulatok elsajátítása a célunk. A kicsik már az első perctől kezdve nagy örömmel vetették bele magukat a játékokba.

Hoztunk számotokra, néhány pozitív gondolatot, hogy miért jó minél kisebb korban elkezdeni a labdás játékokat:
•erősíti és fejleszti a testi és idegrendszeri funkciókat, a fizikai erőnlétet és a pszichikai működéseket is,
•hatással van a szem-kéz és szem-láb koordinációra, a gömbérzékelésre, a téri tájékozódás fejlődésére,
•fejlődik a nagymozgások összerendezettsége; a mozgások téri és időbeli érzékelése és pontosítása; a feladathelyzetekhez való viszonyulás és az ehhez való alkalmazkodás; a ritmusérzék; az egyensúly; a testséma kialakítása; a finommozgások kivitelezése,
•a labdajátékok által fejleszthető még a vizuális érzékelés, az irányított figyelem és a szabályok elfogadásának képessége.

Szeretettel várunk minden további érdeklődőt!

Fót Sportegyesülez 2020 © Minden jog fenntartva