A labdarúgó szakosztály utánpótlás csapatának tagjai: Simon és Áron

2021.04.19.

Nagyon fontosnak tartjuk, hogy az utánpótlás csapatainkból is bemutathassunk, ügyes, focizni szerető gyerekeket.Az utánpótlás edzések fő feladat nem csak az, hogy fizikálisan erősödjenek a gyerekek, hanem fejlődjön, formálódjon a személyiségük, és mentálisan is egészségesebbekké váljanak.Nagy Simonnal és Major Áronnal készült az alább olvasható interjúnk.

Mióta sportoltok a Fót Se foci szakosztályában?

Áron: 2020 szeptemberében csatlakoztam a csapathoz, pont, amikor elsős lettem.

Simon: Ősszel kezdtem focizni, amikor iskolás lettem.

Mit szerettek legjobban az edzéseken?

Áron: Nagyon szeretek edzésre járni, mert ott együtt focizhatok a barátaimmal. Nem csak új cseleket tanulhatok ott, de sokat erősíthetek, így egyre gyorsabb és ügyesebb focista lesz belőlem.

Simon: Amit a legjobban szeretek az a szlalomozás a bóják között. és a szabad játékot.

Hogyan értékelitek az edzésmunkát?

Mindketten úgy gondoljuk, hogy szuperek az edzések. Az a jó, hogy az edzéseken mindig valami mást csinálunk, eddig a világító bójás edzést szerettük a legjobban.

Kik  az edzőitek?

Noncsi néni es Robi bácsi

Hogyan értékelitek az edzőitek munkáját?

Az edzőink nagyon kedvesek, jól tanítják a focit. Csillagos 5-t adunk nekik.

Melyik iskolába jártok?

Egy iskolába járunk, a Fóti Ökumenikus Általános Iskola kisalagi tagozatán első osztályos tanulók vagyunk.

Hogy fér össze a tanulás a sporttal?

Áron: A sport segít a tanulásban, gyorsabban elkészülök a leckével, ha tudom, hogy utána mehetek focizni.

Simon: Jobban megy a tanulás, ha sok időt töltök a szabad levegőn és kifutkározom magam.

Szoktatok az edzéseken kívül is gyakorolni?

Áron: A suliban is sokat focizunk. Szabad testnevelés órákon mindig a miénk a focipálya. Szünetekben már osztozni kell a többi osztállyal, ezért ilyenkor inkább meccsezni szoktunk. Otthon is sokat edzek, egyedül cseleket szoktam gyakorolni, apával meccsezni szoktam. Ilyenkor a kutyánk is beszáll, ő is nagyon jó focista.

Simon: Igen a tesómmal és az apukámmal is szoktam gyakorolni és az iskolában is játszunk a szünetekben, de egyedül is szívesen eljátszom a labdával a kertben.

Milyen felszerelésnek, létesítménynek örülnétek a legjobban?

A Fót SE egyesületen keresztül klassz felszerelést vásároltak nekünk a szüleim. Jó lenne, ha lenne egy benti focipályánk is, hogy télen ne kelljen a sulis tornatermekben játszani.

Mi a kedvenc ételetek?

Egyöntetűen a  bolognai pizza a kedvencünk.

Van-e testvéred? Ő is sportol?

Áron: Két testvérem van. A nővérem, Dóra a Fót SE-nél jár atlétikára. A kishúgom Johanna még a mászást gyakorolja otthon.

Simon: Két testvérem van. A nővérem kézilabdázik, a bátyám pedig labdarúgó. Szeretnék majd olyan jól focizni, mint Ő.

Szerinted mi a legfontosabb feltétel, hogy sikeres sportoló lehess?

Áron: Sok edzés, csapatmunka. A focinál az is fontos, hogy szeressem a labdát.

Simon: Szeressem a focit, és sokat járjak edzésre.

Sok sikert kívánunk Nektek és  reméljük mielőbb elindulhatunk a  Bozsik tornákon!

Várunk minden sportot szerető, vagy kipróbálni vágyó gyermeket, és felnőttet a szakosztályainkba.

Elérhetőség: Kapitány Zoltán +36 20 932 0655