Fiatal tehetség: Victor Illés

2021.04.12.

Victor Illéssel készült a következő interjúnk. Illés a Fót SE Judo szakosztályában edz, több, mint 6 éve. Kitartó munkájának, és a heti több edzésnek köszönhetően, szép eredményeket ér el a versenyeken.

Szilágyi Gábor a Judo szakosztály vezetőjének, és egyben edzőjének szavai is megerősítik Illés tehetségét:

„Illés a klubunk első számú tanítványa, emlékszem mikor az apukája lehozta az első edzésre és azt mondta, próbáljuk meg, de olyan rossz a magatartása, hogy biztos nem fog működni. Ennek már kb. 5 éve, azóta is minden edzésen, és versenyen részt vesz. Mindent megtesz a fejlődés érdekében. Tavalyelőtt, 2019-ben Ő lett a legeredményesebb versenyzője a Global Grappling országos versenysorozatának. Mára példaképpé vált edzéstársai szemében, példa arra hogyan lesz egy rosszcsontból kiváló sportoló, versenyző. Gratulálunk neki és köszönjük azt a sok eredményt, díjat, amit a Fót SE-nek hozott.”

Több kérdést is feltettünk Illésnek, aki korához mérten komoly, és meggyőző válaszokat adott:

Mióta sportolsz a Fót Se Judo szakosztályában?

Immáron 6 éve sportolok az egyesületben.

Mit szeretsz legjobban az edzéseken?

Az erősítés szeretem a legjobban. Ezáltal fejlődök a legjobban.

Ki az edződ?

Szilágyi Gábor

Hogyan értékeled az edződ munkáját?

Az eredményeim beszélnek helyettem, nagyra tisztelem türelmét.Részt vettem a 2021 Global grappling korosztályos Magyar Bajnokságon, ahol sikerült egy ezüstérmet, és egy bronzérmet is elhoznom.

Hogy fér össze a tanulás a sporttal?

Egyik sem kevésbé fontos a másiknál, mindenhol a legjobban kell teljesíteni.

Mi a kedvenc időtöltésed?

Kirándulás, telefonozás

Szoktál-e az edzéseken kívül is gyakorolni?

Apával sokszor átvesszük az edzésen tanult technikákat.

Milyen felszerelésnek, létesítménynek örülnél a legjobban?

Egy kültéri fitneszparknak.

Mi a kedvenc ételed?

Sushi

Van-e testvéred? Ő is sportol?

Igen 4 testvérem van, ebből 3 hobbiszinten,1 pedig versenyszinten sportol.

Ki a kedvenc sportolód, példaképed?

Az Ungvári testvéreket tisztelem a legjobban.

Szerinted mi a legfontosabb feltétel, hogy sikeres sportoló lehess?

Elszántság (légy tökös)

A Fót sportegyesület tudna-e többet tenni azért, hogy megvalósítsd a terveid?

Több edzőtáborra lenne szükség, akár egy hétvége időkeretében.

Szeretettel várunk minden sportolni vágyó gyereket és felnőttet is, aki szeretné megismerni a küzdősport szépségeit.

Elérhetőség: Kapitány Zoltán +36 20 932 0655