Írta: Fót SE
A Fót SE felnőtt csapata emlékezetes szezont zárt: a bajnoki cím megszerzése mellett sikerült kivívni a feljutást is. A májusi hónap játékosa címet ezúttal Pozsonyi Krisztián érdemelte ki, aki egész hónapban stabil, megbízható teljesítményt nyújtott a védelem jobb oldalán. Krisztián azonban saját sikerét is a csapat eredményének tekinti, és válaszaiból jól látszik, mennyire fontos számára a közösség, az összetartás és a közös célokért végzett munka.
Először is gratulálunk a május hónap játékosa címhez! Milyen érzés számodra ez az elismerés?
Nagyon szépen köszönöm!
Nagyon jó érzés, de ezt inkább úgy fogom fel, mint egy gólpasszt az egész csapattól. Rengeteg munka van ebben az évben, és olyan nagyszerű labdarúgók között játszhatok, akik mellett még nagyobb érdem, hogy ezt sikerült elérnem.
Szerinted minek köszönhető, hogy ebben a hónapban kiemelkedő teljesítményt tudtál nyújtani?
Ez megint egy olyan dolog, ami a többiek nélkül nem működhet. Ugyanakkor szerintem sokat számított, hogy fejben és fizikálisan is végig koncentrált maradtam, és próbáltam minden meccsen a maximumot kihozni magamból. Jobb védőként az is sokat segített, hogy egyre jobban érzem, mikor kell fellépni és mikor kell biztosítani, így már kevesebbszer kellett olyan mentést bemutatnom, amiből Mikunak kisebb szívrohama lett volna.

Melyik májusi mérkőzésre emlékszel vissza a legszívesebben, és miért?
Az utolsó meccs biztosan örök emlék marad. Nem a mérkőzés minősége miatt, hanem inkább a pillanat miatt, amikor együtt ünnepelhettünk a srácokkal a hármas sípszó után. Ez felért egy hosszabbításban szerzett győztes góllal, főleg úgy, hogy mennyi munka volt mögötte.
Van olyan csapattársad, akinek különösen sokat köszönhetsz a pályán nyújtott teljesítményedben?
Nem szeretnék egy embert kiemelni, mert itt mindenki hozzáteszi a magáét. Nagyszerű labdarúgók alkotják ezt a csapatot, és mindenben szerepe van mindenkinek. Ha hibázok, ugyanúgy mellettem vannak, mintha győztes gólt rúgnék. Sőt! Együtt sírunk, együtt nevetünk – szokták mondani.
Milyen célokat tűztél ki magad elé a szezon elején, és hogyan állsz ezek megvalósításával?
Az volt a célom, hogy minél többet segítsek a csapatnak abban a közös célunkban, hogy a végén a dobogó legfelső fokára álljunk, de közben fejlődjek is. Előbbit sikerült elérni, és úgy érzem, jó úton haladok a saját kis célom elérésében is.
Mit jelent számodra a Fót Sportegyesület, és mióta erősíted a klubot?
A Fót SE nekem egy második család, ahol nemcsak csapattársakat, hanem barátokat is kaptam. Ennek már hat éve. Nagyon szeretek itt lenni, mert remek játékosokkal és kiváló emberekkel vagyok körülvéve. Tudom, hogy mindig számíthatok mindenkire a pályán és azon kívül is.
Hogyan készülsz egy mérkőzésre? Van valamilyen bevált rutinod vagy szokásod?
Szeretek „időben odaérni” és „fejben ráhangolódni a meccsre”. Ugye, Miku? (nevet)
Viccet félretéve, vannak kis rituáléim, megvan, hogy mit miután veszek fel, hogyan kötöm be a lábaimat – ilyen focista dolgok. Nem szoktam túlgondolni, de a meccsfókusz már ott van a fejemben.
Mi az a tulajdonságod, amit a leginkább erősségednek tartasz futballistaként?
Talán a mentalitásomat, a fizikai állapotomat és a terhelhetőségemet emelném ki, mind erőnlétileg, mind mentálisan.
Előbbinél kiemelném a csapat iránti odaadást, az akarást és a csapategység összetartását.
Mit gondolsz, miben rejlik a csapat idei sikerének titka?
A rengeteg munkában, az öltözői közösségben és abban, hogy kiváló játékosaink vannak. Emellett az edzői stáb is óriási szerepet játszik, mert nagyon jó szakemberek dolgoznak velünk, akik pontosan tudják, mikor kell meghúzni a taktikai vonalakat, és mikor kell csak hagyni, hogy menjen a foci.
Mit üzennél a Fót SE szurkolóinak, akik egész szezonban mellettetek állnak?
Nagyon hálásak vagyunk nekik, mert rengeteget jelent, hogy mindig mögöttünk állnak. Néha már azt érezzük, hogy a lelátóról is velünk futják a kilométereket. Remélem, megmarad a belénk vetett bizalmuk, és a következő szezonban, immár magasabb osztályban is együtt élhetjük át a sikereket.
Ha a csapattársaknak egy szóval kellene jellemezniük téged az öltözőben, szerinted mi lenne az a szó?
Hát, most ezt inkább nem publikálnám. Szerintem ők pontosan tudják, hogy mire gondolok!
Ha valakit mégis érdekel, kérdezze meg őket vagy engem személyesen!
Inkább itt hagyom a kedvenc idézetemet, ami hasznosabb és mindenhol megállja a helyét, legyen szó sportról vagy az élet bármely területéről:
„DO WHAT YOU LOVE, DO IT GOOD!”
Csináld, amit szeretsz, és azt csináld jól!

Pozsonyi Krisztián válaszaiból is jól látszik, hogy a Fót SE idei sikere nem csupán a pályán nyújtott teljesítményről szólt, hanem egy olyan közösségről, amelynek tagjai minden helyzetben számíthatnak egymásra. A május hónap játékosa cím méltó elismerése annak a munkának és hozzáállásnak, amelyet Krisztián egész szezonban képviselt. Gratulálunk az elismeréshez, és sok sikert kívánunk a következő idény kihívásaihoz is!
HAJRÁ FÓT!
